Járási Haditorna Verseny

A Honvédelmi Minisztérium 2018. október 26-án az orosházi kistérség általános iskoláinak részvételével Járási Haditorna Versenyt hirdetett, ami az orosházi Sportcsarnokban került megszervezésre. A tapasztalatok és sikeresség alapján a következő tanévtől szeretnék a rendezvényt egy felmenő rendszerű országos programsorozattá bővíteni.
A versenyzőknek különböző „katonás”, csapategységet segítő, szellemi- és fizikai erőpróbákat kellett teljesíteniük.
Így többek között összemérhették tudásukat, rátermettségüket:
– lézeres légfegyver-lövészetben
– kézigránátdobásban
– fegyveres váltófutásban
– elsősegélynyújtásban
– történelmi ismeretekben
– fegyverszerelésben, de le kellett küzdeniük egy épített akadálypálya nehézségeit is.
A jó hangulatú rendezvényen a Békéssámsoni Általános Iskola tanulói kiválóan teljesítettek, hiszen remek eredményeiknek köszönhetően megnyerték a versenyt kiérdemelve ezzel az aranyérmet, és minisztérium által felajánlott katonás ajándékokat. A csapat tagjai: Csanádi Kevin, Nagy-Benkő Adrián, Vörös Brendon, Fazekas Gergely. A csapatot felkészítette és kísérte: Virág Zoltán pedagógus kolléga. Gratulálunk a szerepléshez!