Happy-hét – 2023.03.24.

Happy-hét projekthét. Az  Országos Gyógyszerészeti és Élelmezés-egészségügyi Intézet (OGYÉI) által megszervezett HAPPY-hét elnevezésű programon vettek részt a második osztályos tanulók. Az egy hétig tartó projekt a Víz Világnapjához kötődően zajlott.  A gyerekek változatos tevékenységeken keresztül ismerkedhettek meg a vízivás jelentőségével, a víz és a vízi élőlények védelmének fontosságával.  A vízfogyasztás népszerűsítését a tanteremben elhelyezett „vízbár” biztosította, melyet a gyerekek nagy örömmel vettek igénybe az elmúlt napokban.  A víz körforgásának, halmazállapotának szemléltetését számos videó anyag segítette. Az alkotótevékenységek során közelebb kerülhettek a tanulók a természetes vizek élővilágához és a témához kapcsolódó mesék olvasása is színesítette a hetet.