Idegen nyelvi verseny – német

Idegen nyelvi verseny – német

2020. január 27-én iskolánk hat tanulója vett részt az orosházi  Vörösmarty Mihály Általános Iskolában megrendezett szóbeli idegen nyelvi versenyen német nyelvből. Tanulóink sokat készültek a megmérettetésre. Nem volt könnyű számukra ismeretlen tanárokkal hat témakörről kötetlenül kommunikálni. A gyerekek összességében eredményesen szerepeltek. Kipróbálták, milyen német nyelven beszélgetni a családról, iskoláról, szabadidőről, lakásról. Megállták helyüket ezen a nehéz versenyen.

Eredmények:

5. évfolyam:

1. helyezett: Fülöp Tímea 5.a osztályos tanuló ( felkészítő tanár: Tejsiné Gajdács Márta)

 3. helyezett: Mátó Réka 5.b osztályos tanuló  (felkészítő tanár: Kovács Györgyi)

6. évfolyam:

3. helyezett: Gulyás Evelin 6.b osztályos tanuló  (felkészítő tanár: Tejsiné Gajdács Márta)

7. évfolyam: 

5. helyezett: Tóth Csenge

6. helyezett: Sántha Flóra

7. helyezett: Szél Kitti                         (felkészítő tanár: Tejsiné Gajdács Márta)